menu

Volkswagen I.D. Buzz Concept: futurystyczny Ogórek

09.01.2017, godz. 11:37
Volkswagen I.D. Buzz Concept
Volkswagen I.D. Buzz Concept foto: Volkswagen

Volkswagen pracujący nad rozszerzeniem gamy pojazdów zasilanych energią elektryczną, prezentuje nowy koncepcyjny model z rodziny I.D. Tym razem mowa o pojeździe okraszonym nazwą I.D. Buzz, który mocno nawiązuje do kultowego busa T1 nazywanego potocznie "Ogórkiem".

Volkswagen I.D. Buzz Concept świętujący światową premierę na targach samochodowych w Detroit, intryguje wyglądem i możliwościami. Konstrukcja oparta o platformę MEB po pierwsze przypomina z wyglądu pierwszego wesołego Transportera, a po drugie imponuje zastosowanym napędem. Ładowany z gniazdka elektryczny Mikrobus posiada napęd na wszystkie koła i duże baterie o pojemności 111 kWh, które mają pozwolić na przejechanie dystansu 600 km. Akumulatory przy użyciu najszybszej ładowarki da się naładować do stanu 80-procent w ciągu zaledwie pół godziny.

Zobacz też: Volkswagen I.D. Electric Concept – pierwszy z rodziny

Dwa motory elektryczne (jeden umieszczony przy tylnej osi, drugi przy przedniej) łącznie generują moc 275 kilowatów. Przyspieszenie do pierwszej setki da się osiągnąć w czasie 5 sekund i pojechać z maksymalną szybkością 160 km/h, która jest blokowana elektronicznie. Co więcej futurystyczny "Ogórek" potrafi być w pełni autonomiczny. W takiej podróży Volkswagen korzysta z arsenału laserowych skanerów, ultradźwiękowych i radarowych czujników, a także tradycyjnych kamer.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ W SUPERAUTO