menu

Volkswagen Golf GTI Performance - moc 245 KM w polskim cenniku

20.03.2017, godz. 13:47
Volkswagen Golf GTI Performance
Volkswagen Golf GTI Performance foto: Volkswagen

Volkswagen po przeprowadzeniu liftingu całej gamy swojego bestsellerowego kompaktu, kolejno wprowadza nowe Golfy do polskiego cennika. Teraz przyszedł czas na mocnego Golfa GTI Performance, za którego trzeba w Polsce zapłacić minimum 126 290 zł.

Miłośnicy kultowego VW Golda GTI mogą konfigurować i zamawiać auto w nowej odmłodzonej wersji. Auto z dopiskiem GTI Performance w nazwie zostało wyposażone w silnik 2.0 TSI o mocy 245 KM. Auto jest dostępne z 6-biegową przekładnią mechaniczną lub z 7-stopniową dwusprzęgłową (DSG). Napęd jest przekazywany tradycyjnie na koła przednie. Auto posiada specjalnie zestrojone sportowe zawieszenie oraz skuteczny mechanizm różnicowy z blokadą, zwiększający możliwość bezpiecznego i szybkiego przyspieszania podczas wyjścia z zakrętu.

Zobacz też: Volkswagen Golf po liftingu - pełny polski CENNIK

Silnik w GTI Performance jest mocniejszy o 15 KM w porównaniu z poprzednikiem. Maksymalny moment obrotowy wzrósł o 20 Nm do 370 Nm. Przyspieszenie do 100 km/h trwa 6,2 s. Kierowca ma też możliwość wyboru 1 z 4 trybów jazdy – SPORT, NORMAL, ECO i INDIVIDUAL. Zużycie paliwa według danych producenta to 8,7-8,2 litra w mieście, 5,4-5,2 poza miastem oraz 6,6-6,3 w cyklu mieszanym. Emisja CO2 to 150-144 w g/km w cyklu mieszanym.

We wnętrzu znajdziemy nowatorskie zegary Active Info Display i nowy system multimedialny "Composition Media" z ośmioma głośnikami. Już seryjnie pojawia się aktywny tempomat ACC z automatyczną regulacją odległości od poprzedzającego auta i system Front Assist.

Ceny Volkswagena Golfa GTI Performance zaczynają się od 126 290 zł. Tyle kosztuje wersja 3-drzwiowa z 6-biegową przekładnią manualną.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ W SUPERAUTO