menu

Oto nowy Lexus NX! Znajdziesz różnice?

21.04.2017, godz. 09:17
Odświeżony Lexus NX
Odświeżony Lexus NX foto: Lexus

Salon samochodowy w Szanghaju przyniósł nam odświeżenie Lexusa NX. Miejski crossover japońskiej marki szybko stał się hitem, a poprawki na jakie zdecydował się producent okazują się kosmetyczne.

Na pierwszy rzut oka nadwozie nie zmieniło się w ogóle, lecz jak twierdzi producent linie odświeżonego przodu płynniej przechodzą w przetłoczenia maski. Charakterystyczny grill zyskał satynowe akcenty, a reflektory – teraz potrójne – są podobne do tych zastosowanych we flagowym coupe LC. Z tyłu poszerzono zderzak, a klosze lamp zostały lekko wydłużone.

Zobacz też: Lexus chce konkurować z BMW X1 i Mercedesem GLA

W środku od razu rzuca się w oczy powiększony do ponad dziesięciu cali wyświetlacz multimediów. Przyciski sterowania klimatyzacją zostały zastąpione przełącznikami, a uchwyt na telefon komórkowy powiększono. Co ciekawe, charakterystyczny dla Lexusów zegar teraz regulowany jest poprzez mechanizm wykorzystujący sygnał GPS.

Choć inżynierowie Lexusa nie zmienili nic pod maską, to jednostka dotychczas oferowana jako 200t, teraz sprzedawana będzie pod nazwą 300. Moc pozostaje bez zmian i wynosi 238 koni mechanicznych.

Pisaliśmy o: Nowy Lexus LS 500h – oszczędność w najwyższej klasie

Sporo za to zmodyfikowano w zawieszeniu. Zastosowano nowe amortyzatory oraz napisano zupełnie od nowa system sterowania zmienną charakterystyką zawieszenia AVS (ponownie inspirowany modelem LC). Liczba ustawień wzrosła z 30 do aż 650 scenariuszy!

Odświeżony Lexus NX pojawi się w salonach w wakacje.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ W SUPERAUTO