menu

Koniec ze skrobaniem - srebro w szybach Volkswagena!

31.01.2017, godz. 13:54
ZIMA
Beata Wiercińska foto: Super Express

Zima jeszcze doskwiera, a kierowcy każdego ranka walczą z oszronionymi szybami. Jest na to sposób i nie wymaga użycia ani chemii, ani skrobaczki - co najwyżej wciśnięcia jednego przycisku.

Okazuje się, że idealnym rozwiązaniem w takiej aurze jest ogrzewana przednia szyba. Wielu producentów oferuje ją za dopłatą. Ułatwia ona życie, lecz wystarczy dokładniej przyjrzeć się tafli szkła by zauważyć cienkie druciki przebiegające przez całą długość szyby. Są one szczególnie widoczne podczas jazdy pod słońce i nie ma co ukrywać, dla wielu kierowców okazują się co najmniej irytujące.

Zobacz też: jakich samochodów szukamy najczęściej?

Volkswagen wychodzi naprzeciw problemowi zimy i widocznych drucików. Będzie on oferował bezprzewodową podgrzewaną szybę. Pomiędzy jej warstwami umieszczono srebro, które jest doskonałym przewodnikiem elektrycznym. Maksymalna moc takiej konstrukcji to od 400 do 500 wat (dla porównania, czajnik elektryczny ma 2000 W). Jedyne druciki umieszczone w szybie służą odmrażaniu piór wycieraczek.

Co więcej, warstwa srebra sprawdza się też latem, odbijając 60% ciepła słonecznego. Innymi słowy, temperatura w aucie może być niższa nawet o 15 stopni w porównaniu do pojazdu z tradycyjną szybą.

Bezprzewodowo ogrzewana szyba oferowana jest w modelach Golf, Golf Sportsvan, Tiguan, Sharan, Passat, Passat Variant w cenie od 1220 złotych.

Volkswagen

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ W SUPERAUTO