menu

BMW X2 - pierwsze zdjęcia. Pod maską 3 cylindry?

10.08.2017, godz. 13:26
BMW X2
BMW X2 foto: BMW

BMW rozwija swoją gamę SUV-ów i chwali się pierwszymi fotografiami nowego modelu X2. To świeża pozycja w ofercie, która nie będzie tak ekstremalnym ćwiczeniem stylistycznym jak np. X4 czy X6.

O ile modele serii X z parzystymi numerami są przeznaczone dla dość ekscentrycznych właścicieli, tak nowe X2 dość zachowawczo podchodzi do kwestii designu. Sami przedstawiciele marki twierdzą, że sporo elementów zostanie przeniesione z całkiem dobrze wyglądającego konceptu.

Zobacz też: 27-latka dachowała BMW X5. Auto było kradzione

BMW X2 będzie oparte na płycie podłogowej UKL, co oznacza, że będzie oferowane z napędem na przednią oś – tak jak minivany 2 Active Tourer czy X1. Można już bezpiecznie określić rodzinę jednostek napędowych – będą to trzy- i czterocylindrowe silniki znane z np. Mini. Oczywiście napęd 4x4 będzie oferowany opcjonalnie. W przyszłości pojawi się też wersja M Performance (czyli nie "prawdziwe" M), która będzie miała około 300 koni mechanicznych.

BMW X2 będzie współdzielić linię produkcyjną z modelem X1 w Regenburgu. Na żywo auto będzie można zobaczyć na zbliżającym się salonie samochodowym we Frankfurcie. W salonach pojawi się na początku przyszłego roku.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

WIĘCEJ W SUPERAUTO