menu

Złomiarz ukradł zabytkowego Mercedesa. Auto znaleziono przypadkiem w ogłoszeniu!

20.03.2017, godz. 16:50
skradziony Mercedes-Benz
skradziony Mercedes-Benz foto: TVN Turbo

Historia tej kradzieży jest zdumiewająca. Zabytkowy Mercedes-Benz z 1958 roku nie dość, że został wyprowadzony z zamkniętego garażu, to złodziej był na tyle bezczelny, że po wszystkim opieczętował drzwi własnymi kłódkami. Łup sprzedał poszukiwaczowi klasyków, który nieświadomy pochodzenia pojazdu, wystawił auto w internecie.

Pan Roman z Tarnowa - właściciel Mercedesa nazywanego Pontonem, nie miał pojęcia, że jego skarb trzymany w garażu od ponad 30 lat, zmienił miejsce pobytu. Dowiedział się o tym fakcie całkowicie przypadkowo, po tym jak poinformował go znajomy, że znalazł jego auto na sprzedaż w internecie. Gdy Pan Roman zdumiony zobaczył ogłoszenie, natychmiast rozpoznał samochód i zawiadomił policję o kradzieży.

Zobacz też: Mercedes z 1985 roku od pierwszego właściciela? To możliwe!

Funkcjonariusze szybko dotarli do mężczyzny sprzedającego auto. Handlarz twierdził, że nie miał pojęcia, iż samochód jest kradziony. Wskazał złomiarza, u którego wpatrzyła auto na ogrodzie. Pojazd będący własnością tarnowianina udało się odzyskać. Mercedes wrócił już do blaszanego garażu, a Pan Roman zapewnia, że po tej całej historii zabierze się za renowację i przywróci pojazdowi dawny blask.

Złomiarz przebywa w więzieniu. Okazało się, że to nie pierwsza jego kradzież.

Źródło: X-NEWS
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ W SUPERAUTO