menu

Trzymali auta w bunkrach. Złodziejska szajka złapana w Polsce!

20.03.2017, godz. 09:43
Auta odzyskane przez policję
Auta odzyskane przez policję foto: cbsp.policja.pl

Międzynarodowa grupa przestępcza zajmująca się kradzieżą luksusowych samochodów została rozbita przez polską i niemiecką policję. Szajka ukradła co najmniej 45 aut, których łączna wartość przekracza 2 miliony euro, a łączne straty oszacowano na 10 milionów.

Śledztwo trwało od lutego 2016 roku, kiedy to powołano do życia międzynarodowy zespół w skład którego wchodzili policjanci polscy oraz niemieccy. Ich celem było złapanie złodziei lubujących się w starych samochodach marki Porsche, pojazdach campingowych, jak i luksusowych autach spod znaku Mercedesa, Audi czy Range Rovera. Pojazdy przechwytywano w Niemczech, po czym trafiały one po przebiciu numerów na Ukrainę czy do Rosji.

Zobacz też: Tych samochodów używanych szukamy najczęściej

Grupa przestępcza liczyła 16 osób, a samochody przechowywano w dziuplach w Berlinie a nawet w bunkrze w Nadrenii-Westfalii. Podczas przeszukania kryjówek, policja zabezpieczyła kopie tablic rejestracyjnych, sfałszowane dokumenty (dowody osobiste oraz rejestracyjne), części samochodowe oraz elektronikę służącą do kradzieży pojazdów.

Co więcej, funkcjonariusze gdańskiego CBŚ zatrzymali mężczyznę, 47-letniego Karola Ś. który finansował grupę oraz był odpowiedzialny za dostarczanie sprzętu służącego do kradzieży. Był on łącznikiem i przyjmował zlecenia na wybrane modele.

Kilka dni temu na terenie Polski przeszukano dodatkowo siedem miejsc związanych z przestępczym procederem. W tym wypadku zabezpieczono cztery Peugeoty 508, które miały "przebite" numery nadwozia.

Łącznie policja odzyskała 18 pojazdów znajdujących się na terenie Polski.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ W SUPERAUTO