menu

Więcej zelektryfikowanych Fordów! Będzie hybrydowy Mustang i elektryczny SUV

04.01.2017, godz. 10:08
Ford Mustang 2.3 EcoBoost
Ford Mustang 2.3 EcoBoost foto: Ford

Ford rozbudowuje gamę zelektryfikowanych samochodów. Do 2020 roku amerykańska marka wprowadzi na rynek auta w pełni elektryczne oraz kilka hybryd. Wśród aut z takim napędem pojawi się m.in. sportowy Mustang!

Ford podał pierwsze szczegóły dotyczące globalnych samochodów elektrycznych, które firma zamierza wprowadzić do sprzedaży w ciągu najbliższych pięciu lat. Pojazdów EV ma być aż 13. Wśród nich znalazły się hybrydowe wersje modelu F-150 pickup i sportowego Mustanga, które będą przeznaczone początkowo na rynek w Stanach Zjednoczonych. W Europie już w 2019 r. pojawi się hybrydowy van Transit Custom w wersji plug-in oraz w pełni elektryczny SUV o zwiększonym zasięgu wynoszącym przynajmniej 480 kilometrów.

Przeczytaj też: TEST Ford Mondeo 2.0 Hybrid eCVT Titanium

Ford aby zrealizować plany dotyczące pojazdów EV, inwestuje 700 mln dolarów i tworzy 700 nowych miejsc pracy w fabryce Flat Rock (Michigan) Assembly Plant. To właśnie w tych zakładach obok modeli Mustang i Lincoln Continental mają być produkowane zaawansowane technicznie samochody autonomiczne i elektryczne.

Ford ogłosił, iż globalną gamę samochodów użytkowych będą tworzyły pierwsze hybrydy, w których silniki wolnossące zostaną zastąpione jednostkami EcoBoost, co pozwoli w dalszym stopniu obniżyć zużycie paliwa i zwiększyć osiągi. Przykładowo hybrydowa wersja kultowego Mustanga oparta o silnik EcoBoost, ma oferować moc silnika V8 oraz wysoki moment obrotowy w niskim zakresie prędkości obrotowych.

Obecnie Ford jest liderem sprzedaży wśród producentów hybryd typu plug-in w Ameryce i zajmuje drugie miejsce pod względem sprzedaży zelektryfikowanych pojazdów w USA.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ W SUPERAUTO