menu

Volkswagen T-Roc trafi do produkcji w tym roku!

20.03.2017, godz. 14:39
Volkswagen T-ROC
foto: Volkswagen

Koncept zaprezentowany w 2014 roku, T-Roc, cieszył się ogromnym zainteresowaniem, lecz Volkswagen nie kwapił się z wprowadzeniem go do produkcji. W końcu – po latach – ma on trafić na drogi. Pierwsze egzemplarze zobaczymy już w tym roku!

Volkswagen skupił się na rozwoju Tiguana, dostępnego także w siedmiomiejscowej wersji Allspace, lecz brakowało mu konkurentów dla takich samochodów jak Jeep Renegade czy świetnie sprzedający się Nissan Juke. Dorzućmy do tego gigantyczny sukces Toyoty C-HR, a okaże się, że Niemcy prawdopodobnie zignorowali ważny i zyskowny segment.

Zobacz też: Volkswagen i Fiat - możliwa fuzja gigantów?

Dlatego też zdecydowano się na odważne zagranie w postaci modelu T-Roc. Ma on być bliźniakiem Audi Q2 (nasz test tutaj), a jego wyjątkową cechą będzie składany dach targa (czy ktoś pamięta o Suzuki X-90?).

Pod maską znajdziemy prawdopodobnie silniki o pojemności 1.0 i 1.4 litra. Auto oferowane będzie z napędem na przednią oś, opcjonalnie montowany będzie układ 4MOTION.

Jak wskazują źródła wewnątrz koncernu, T-Roc ma zastąpić Volkswagena Beetla, który nie cieszy się ogromną popularnością wśród klientów. Premiera nowego crossovera będzie miała miejsce w czwartym kwartale tego roku.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ W SUPERAUTO