menu

Volkswagen romansuje z Fiatem - możliwa fuzja gigantów?

17.03.2017, godz. 11:28
Sergio Marchionne
Sergio Marchionne foto: EAST NEWS

Grupa Volkswagena powoli wychodzi na prostą po aferze Dieselgate, jednak zarząd nie może spać spokojnie, bowiem francuska konkurencja depcze Niemcom po piętach. Sytuację może uratować niespodziewany sojusznik - Sergio Marchionne!

Kupno Opla przez Citroena i Peugeota winduje Francuzów na drugie miejsce pod względem udziału w rynku motoryzacyjnym Starego Kontynentu. Nie jest to – przynajmniej na chwilę obecną – problem dla Volkswagena, lecz ambicje konkurencji są olbrzymie.

Swój komentarz do całej rynkowej sytuacji przedstawił szef grupy Fiata, Sergio Marchionne. Podczas salonu samochodowego w Genewie stwierdził on, że w odpowiednim czasie Volkswagen może zacząć myśleć o fuzji, a FCA jest otwarte na rozmowy.

Zobacz też: Fiat Tipo z fabryczną instalacją LPG - polski CENNIK

Oczywiście odpowiedź ze strony Volkswagena była szybka, zdecydowana i kategorycznie odrzucała możliwość współpracy. Dopiero kilka dni później Matthias Mueller z grupy VAG zrewidował swoje poglądy i przyznał, że nie wyklucza przyszłej kooperacji przy nadchodzących projektach.

Fuzja w najbliższym czasie pozostaje więc czystą fantazją, ale wypowiedzi zarówno szefów Fiata i Volkswagena wskazują, że nie jest to scenariusz niemożliwy. Pozostaje tylko mieć nadzieje, że stylizacją zajmą się Włosi, a rozwiązaniami technologicznymi Niemcy, a nie na odwrót...

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ W SUPERAUTO