menu

Volkswagen Arteon – mamy pierwsze zdjęcia!

23.02.2017, godz. 10:53
Volkswagen Arteon
Volkswagen Arteon foto: Volkswagen

Arteon ma pojawić się w gamie Volkswagena jako następca Passata CC, lecz pozycjonowany będzie znacznie wyżej. Zerwanie powiązań z „Paskiem” to odważne posunięcie. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia czterodrzwiowej limuzyny.

Wcześniej widzieliśmy tylko zarys linii nadwozia, teraz producent oferuje grafiki, na których doskonale prezentują się nowe linie świateł. To – jak zwykle u Volkswagena – ewolucja, a nie rewolucja stylistyczna. Zauważyć można też znacznie większy, chromowany grill w pasie przednim.

Zobacz też: Volkswagen tworzy budżetową markę na wzór Dacii

Grupa VAG nie podzieliła się wizją wnętrza, lecz wiemy, że na pokładzie znajdzie się wyświetlacz zamiast tradycyjnych zegarów, a w kabinie zamontowane zostaną cztery indywidualne fotele.

Volkswagen Arteon przejmie też gamę silników dostępnych już w Passacie - pierwsze prototypy miały pod maską dwulitrowe jednostki o mocy przekraczającej 200 koni mechanicznych. W ofercie znajdzie też prawdopodobnie układ hybrydowy. Niemiecki producent zamierza powoli odwracać się od motorów wysokoprężnych. Nie zrezygnuje za to z napędu 4MOTION.

Volkswagen Arteon zostanie zaprezentowany na salonie samochodowym w Genewie na początku marca.

volkswagen arteon

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ W SUPERAUTO