menu

Ten Volkswagen jest droższy niż Audi A5

16.03.2017, godz. 08:38

Volskwagen Arteon to duchowy następca modelu CC. Koniec z nawiązaniem do Passata – Arteon pozycjonowany jest półkę wyżej. Auto zadebiutowało w Genewie, a producent podzielił się dłuższym klipem wideo.

Volkwagen Arteon ma przyciągnąć do salonów klientów szukających wyposażenia z wysokiej półki, jednak ceniących sobie jednocześnie anonimowość. Dlatego też na pokładzie znajdziemy ekran zastępujący tablicę rozdzielczą, LED-owe oświetlenie wnętrza (z możliwością konfiguracji), adaptacyjny tempomat czy doświetlanie zakrętów wykorzystujące dane z systemu GPS. Wszystko to w spokojnym nadwoziu Volkswagena.

Dowiedz się więcej: Arteon - debiut następcy Passata CC

Wiemy już, że w Niemczech auto kosztuje 49 325 euro, czyli ponad 200 000 złotych. Jest to po części spowodowane jednym faktem: na chwilę obecną Volkswagen oferuje Arteona tylko z silnikami 2.0 TDI 240 KM oraz 2.0 TSI 280 KM. Oznacza to jednak, że jest drożej niż w przypadku podobnie wyposażonego Audi A5 Sportback. Później pod maską Arteona zawita np. jednostka o pojemności 1.5 litra, która zadebiutowała niedawno w Golfie. Nie zabraknie również hybrydy o oznaczeniu GTE.

Taka wycena Arteona może budzić pewne kontrowersje, jednak warto zerknąć na wideo i zobaczyć jak prezentuje się topowa propozycja z Wolfsburga.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ W SUPERAUTO