menu

Seryjna Tesla S szybsza niż Porsche 911 Turbo S!

12.01.2017, godz. 14:20
Tesla Model S P100D
Tesla Model S P100D foto: Tesla

Elektryczny samochód Elona Muska nie tylko zdumiewa zasięgiem, ale i osiągami miażdżącymi sportowe auta. Po udostępnieniu trybu Ludicrous+, trudno szukać szybszej limuzyny...

Tryb ekstremalnego przyspieszenia nie jest udostępniony na razie dla starszych aut. Aktywować mogą go tylko kierowcy Tesli S P100D z najnowszym oprogramowaniem (auto pobiera je samodzielnie). Kilka ruchów palcem po gigantycznym ekranie, chwila na doprowadzenie baterii do odpowiedniej temperatury i tryb Ludicrous + pozwala na sprint do setki w 2,46 sekundy.

Zobacz też: Faraday Future FF 91 - ponad 1000 koni w "elektryku"

To szybciej niż Nissan GT-R (przeczytaj nasz test!) czy Porsche 911 Turbo S z pakietem Sport Chrono. Lepszymi wynikami może pochwalić się – na razie w teorii – Faraday Future FF91. Tesla jednak nie odpuszcza.

Ruszyła właśnie produkcja ogniw w Gigafabryce tworzonej razem z firmą Panasonic. Skala produkcji robi wrażenie – w 2018 tylko ten jeden zakład będzie tworzył więcej baterii niż wszystkie fabryki na świecie. Nie będzie więc zaskoczeniem, gdy Tesla pochwali się niedługo kolejnymi, jeszcze bardziej wydajnymi akumulatorami.

Co więcej, do Tesli trafił właśnie Chris Lattner, który pracował wcześniej w Apple i był odpowiedzialny za oprogramowanie systemu iOS. W firmie Muska ma zająć się rozwiązaniami autonomicznymi. Tak więc Tesla może być za kilka lat nie tylko najszybszym autem na drodze, ale i osiągać rekordy bez udziału kierowców...

Pomiar przyspieszenia poniżej, od 3:15:

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ W SUPERAUTO