menu

Samochodów jakich marek szukamy najczęściej? Sprawdź koniecznie - MAPA

31.01.2017, godz. 17:08
Toyota Corolla 1.6 50th Anniversary
Toyota Corolla 1.6 50th Anniversary foto: SuperAuto24.pl

Przed zakupem auta czeka nas sporo szukania informacji na jego temat. Bardzo ciekawych danych dotyczących internetowych preferencji kierowców oraz wyników ich wyszukiwań dostarczyło Quickco.

Okazuje się, że najczęściej wyszukiwanymi autami przez internautów nie są supersamochody z ogromnymi silnikami, a... Toyoty. Japońska firma zwiększyła ostatnio swój udział w rynku Starego Kontynentu, musiała jednak uznać wyższość Volkswagena w skali globalnej. Może się to zmienić, przynajmniej gdy zerkniemy na ilość zapytań – to najchętniej wyszukiwana marka w 74 krajach (na 193 przebadanych).

Zobacz też: Toyota Land Cruiser pochłonięta przez rzekę!

Drugie miejsce należy do BMW, które zdobyło serca kierowców aż z 51 krajów. Hyundai zamyka podium, będąc interesującą propozycją dla internautów z 17 państw.

Warto zwrócić uwagę na zróżnicowane zainteresowanie przeglądających sieć. O ile nie dziwi popularność BMW w Niemczech, Renault we Francji, Volvo w Szwecji czy Fiata we Włoszech, tak BMW poszukiwane jest jeszcze w Południowej Korei czy Japonii.

Pisaliśmy o: Nowy silnik dla Toyoty Yaris – żegnamy motor 1.33!

Ciekawostką jest, że kierowcy z Laosu, Nepalu i Jemenu bardzo interesują się... Mini. Nigeryjczycy z kolei uwielbiają wyszukiwać informacje o Bugatti.

Bijący rekordy sprzedaży Volkswagen zdobył topowe miejsce w wyszkuwaniach z Hiszpanii, Rumunii, Białorusi, Estonii, Andory oraz Urugwaju.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ W SUPERAUTO