menu

URSUS rośnie w siłę - jeszcze więcej sprzętu dla Afryki

20.03.2017, godz. 12:14
Ursus auto elektryczne
Ursus auto elektryczne foto: Ursus

URSUS mający na swoim koncie ponad 120 tak historii, aktualnie jest świetnie prosperującą polską marką, która m.in. od paru lat prężnie wspiera mechanizację rolnictwa w Afryce. Teraz spółka oprócz kontraku na dostawę maszyn rolniczych do Etiopii i Tanzanii, weszła w nowe porozumienie o współpracy handlowo-przemysłowej ze spółką z Republiki Namibii.

URSUS S.A. podpisał porozumienie o współpracy ze spółką DOBRE HOLDINGS z Republiki Namibii. Umowa zakłada podjęcie długoterminowej współpracy w zakresie produkcji i montażu nie tylko ciągników oraz maszyn rolniczych wraz z ich oprzyrządowaniem, ale także autobusów i pojazdów specjalnych. Spółki oczekują, że ich współpraca przyczyni się do przyspieszenia rozwoju mechanizacji namibijskiego rolnictwa.

Na mocy porozumienia firmy zamierzają wspólnie prowadzić działania mające na celu rozwój, produkcję podzespołów, sprzedaż, dystrybucję, serwis i marketing wyrobów URSUSA na rynku Republiki Namibii i innych wybranych rynkach afrykańskich.

Przeczytaj też: URSUS pokazał w Lublinie elektryczny pojazd użytkowy. W planach są kolejne auta

– Mamy duże doświadczenie na rynkach afrykańskich, gdzie jesteśmy postrzegani jako rzetelny partner biznesowy. Jesteśmy odpowiednio przygotowani do współpracy z partnerem z Republiki Namibii. Zależy nam na tym, by uczestniczyć w pozytywnych zmianach zachodzących w Afryce, wspierać tamtejsze rynki w rozwoju, jednocześnie umacniając pozycję URSUSA w kraju – mówi Karol Zarajczyk, prezes spółki URSUS S.A.

Polski producent maszyn rolniczych jest obecny w Afryce od 2013 r. Pierwszą umowę podpisał z etiopską firmą METEC (na dostawę 3 tysięcy ciągników). Po niej przyszły kolejne kontrakty – obecnie spółka należy do czołówki polskich eksporterów na tym kontynencie. W sumie Ursus zawarł w Afryce kontrakty na kwotę około 140 mln USD.

Obecnie URSUS posiada trzy zakłady produkcyjne (w Lublinie, w Dobrym Mieście k. Olsztyna, w Opalenicy k. Poznania). Cała grupa zatrudnia łącznie ponad 1000 osób. W ofercie spółki jest ponad 80 rodzajów maszyn. Firma produkuje rocznie ok. 1,2 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych. W produkcji są m.in. elektryczne autobusy: URSUS City Smile oraz URSUS Ekovolt, a także autobus na napęd wodorowy City Smile Fuel Cell Electric Bus.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ W SUPERAUTO