menu

Polacy kupują coraz więcej nowych aut! Wyniki robią wrażenie

17.07.2017, godz. 15:37
Volkswagen Arteon R-Line 2.0 TDI 240 KM 4Motion
Volkswagen Arteon R-Line 2.0 TDI 240 KM 4Motion foto: Volkswagen

Jeśli podsumujemy pierwsze sześć miesięcy 2017 roku, okaże się, że producenci samochodów mogą z nadzieją patrzeć w przyszłość. Europejczycy kupują znacznie więcej nowych samochodów niż przed rokiem, a największy wzrost sprzedaży odnotowano właśnie w Polsce!  

Najwięcej nowych samochodów sprzedaje się w Niemczech (prawie 1 800 000 egzemplarzy), na drugim miejscu jest Wielka Brytania (około 1 400 000 sztuk), a podium zamykają Włochy z wynikiem 1 136 331 pojazdów. Brytyjczycy jako jedyni odnotowali spadek sprzedaży w wysokości 1,3% w stosunku do poprzedniego pierwszego półrocza. Powodem jest oczywiście Brexit i niepewność na rynku.

Zobacz też: Polacy kochają nowe Volkswageny, a w szczególności Golfa

Polska znajduje się na siódmym miejscu zestawienia z liczbą 247 014 sprzedanych samochodów. Oczywiście nie jesteśmy najbardziej znaczącym rynkiem Starego Kontynentu, lecz warto zauważyć, że to właśnie u nas odnotowano największy wzrost sprzedaży wynoszący aż 17,2%! Podobny skok wykonała Holandia, z kolei Włosi podnieśli się o 8,9%.

Pierwsza trójka pod względem najchętniej kupowanych marek to Volkswagen, Renault oraz Ford. Czwarte miejsce zajął Opel (spadek o 2,4% choć niedługo do gamy wskoczą nowe modele), za nim uplasował się Peugeot. Najwięcej na popularności zyskało Suzuki, które osiągnęło rekordowy wzrost wynoszący 22,4%. Wynika to z racji odświeżenia gamy, w której znajduje się nie tylko unowocześniony SX-4 S-cross, ale i świetny Swift oraz nowa Vitara.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ W SUPERAUTO