menu

Opona ze śmieci od Michelin

16.06.2017, godz. 08:59
opona z recyklingu
opona z recyklingu foto: Michelin

Firma Michelin zaprezentowała swoją pierwszą oponę z recyklingu. Model o nazwie VISION został wydrukowany w technologii 3D i powstał z biodegradowalnych materiałów. Do produkcji wykorzystano odpadki, takie jak papier, plastik, puszki, zużyte części elektroniczne i resztki żywnościowe.

Technika druku 3D pozwala na łatwe określenie parametrów opony, takich jak chociażby rozmiar czy głębokość bieżnika. Co więcej VISION nie wymaga pompowania dzięki swojej wewnętrznej pęcherzykowej konstrukcji. Dodatkowo opona została wyposażona w sensory, co pozwala na komunikowanie się z kierowcą za pomocą aplikacji na smartfona.

Dowiedz się: Na tych oponach można pędzić ponad 300 km/h

Firma Michelin swoją pierwszą oponę z recyklingu zaprezentowała w Kanadzie podczas światowego szczytu na rzecz zrównoważonej mobilności Movin'On. Impreza ta jest cyklicznym wydarzeniem poświęconym zrównoważonej mobilności, które w latach ubiegłych odbywało się pod nazwą Michelin Challenge Bibendum. W tym roku głównym tematem szczytu jest inteligentna mobilność miejska. Program imprezy obejmuje prezentacje, warsztaty oraz pokazy rozwiązań dotyczących właśnie mobilności.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ W SUPERAUTO