menu

169 lat więzienia dla członka zarządu Volkswagena!

27.02.2017, godz. 14:17
Volkswagen
Volkswagen foto: EAST NEWS

Oliver Schmidt, odpowiedzialny za wyniki emisji spalin w samochodach Volkswagena, znajduje się w olbrzymich tarapatach. Jest jedną z osób powiązanych z „dieselgate”, a obecnie grozi mu 169 lat więzienia!

Schmidt został zatrzymany na początku roku na Florydzie, gdy wracał do Niemiec z... wakacji. Na chwilę obecną pozostaje za kratkami w USA z racji wysokiego ryzyka unikania odpowiedzialności. Jest jednym z siedmiu członków zarządu zamieszanych w Dieselgate, aferę zaniżania emisji szkodliwych tlenków azotu w samochodach grupy VAG. Pozostałe osoby znajdują się na terenie Niemiec, poza jurysdykcją Stanów Zjednoczonych.

Zobacz też: Volkswagen tworzy budżetową markę na wzór Dacii

Olivier Schmidt wiedział o niezależnych badaniach Uniwersytetu West Virginia (to one rozpoczęły lawinę), lecz twierdził, że wyniki spowodowane są kłopotami technicznymi. FBI oskarżyło go o celowe manipulowanie faktami w celu dalszej sprzedaży modeli Volkswagena w Stanach Zjednoczonych.

Volkswagen nie komentuje sytuacji. Niemiecka marka i tak bije kolejne rekordy produkcji, a w Szwecji wyprzedziła nawet Volvo, które od lat znajdowało się na szczycie tabeli sprzedaży.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ W SUPERAUTO